Door Jacques Heemskerk
Nieuwe kleurenversie van ‘Kuifje in Congo’ verschijnt enkel digitaal: erfgenamen Hergé willen geen “waarschuwing” bij album.

© Photo News Persconferentie over ‘Kuifje 90 jaar’
Kuifje is vandaag precies 90 jaar. De nv Moulinsart, van de erfgenamen van tekenaar Hergé, heeft dat gevierd met een ingekleurde digitale versie van het tweede avontuur van de jonge reporter, ‘Kuifje in Congo’.
Bij uitgeverij Casterman laat men weten dat er dit jaar geen sprake is van een papieren versie, zoals eerder wel het geval was bij de heruitgave van ‘Kuifje in het land van de Sovjets’.
Met of zonder waarschuwing
De uitgeverij is er voorstander van om de ingekleurde versie te voorzien van een begeleidende tekst die waarschuwt voor de context waarin het werk geschreven is. “Een standpunt dat niet gedeeld wordt door erven van Hergé”
Lees het volledige artikel in Het Laatste Nieuws.
